Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MAŚĆ SIARKOWO-SALICYLOWO-MYDLANA
Nazwa polska:SIARKA + KWAS SALICYLOWY + MYDO POTASOWE
Nazwa międzynarodowa:Sulfur + Acidum salicylicum + Sapo kalinus
Postać:Maść siarkowo-salicylowo-mydlana - maść.
Wizytówka:Lek przeciwświerzbowy i przeciwłuszczycowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Cefarm-Lublin
Zalecany:przy świerzbie, świądzie czyli swędzeniu skóry, łuszczycy, grzybicach, w liszaju płaskim.
Działanie:przeciwświerzbowe i przeciwłuszczycowe, zmniejszające wydzielanie łoju, zapewnia odpowiednią kwasowość skóry, pomaga w zachowaniu procesu prawidłowego rogowacenia naskórka.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie salicylany (np. Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum); nie należy stosować na skórę uszkodzoną; ostrożnie używać na skórę szyi i twarzy.
Dawkowanie:zewnętrznie, miejscowo w świerzbie smarować skórę 1 raz dziennie przez 6 dni (pomijając skórę szyi i twarzy). W pozostałych schorzeniach używać maści 1-2 razy dziennie aż do ustąpienia objawów chorobowych.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.