Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MICETAL
Nazwa polska:FLUTRIMAZOL
Nazwa międzynarodowa:Flutrimazolum
Nazwa angielska:FLUTRIMAZOLE
Postać:Micetal - krem 10 mg/g, żel 10 mg/g, płyn do natryskiwania na skórę 10 mg/g
Wizytówka:Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:J. Uriach & Cia S.A.
Wytwórca:J. Uriach & Cia S.A. - E
Zalecany:krem - do zewnętrznego leczenia grzybicy powierzchownej skóry nieowłosionej (grzybice stóp, pachwin, kończyn, tułowia, twarzy) oraz grzybic skóry owłosionej twarzy, zakażeń drożdżakowych skóry i łupieżu pstrego. Żel: do leczenia łupieżu skóry owłosionej głowy oraz łojotokowego zapalenia skóry.
Działanie:flutrimazol jest lekiem przeciwgrzybiczym hamującym namnażanie się grzybów dzięki powodowaniu uszkodzeń ich błony komórkowej.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub preparaty przeciwgrzybicze pochodne imidazolu do stosowania zewnętrznego (np. Clotrimazolum, Daktarin, Nizoral, Polfungicid), podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 10. roku życia; nie stosować do oczu i na błony śluzowe. W przypadku wystąpienia reakcji skórnej należy skonsultować się z lekarzem.
Dawkowanie:miejscowo, krem - raz dziennie niewielką ilość kremu nanieść na okolicę zmienioną chorobowo, najlepiej wieczorem. Stosując krem należy unikać pozostawiania jego nadmiaru, żeby nie spowodować maceracji skóry. Leczenie zwykle trwa: przy grzybicy stóp i grzybicy międzypalcowej - 4 tygodnie; w grzybicy tułowia - 2-3 tygodnie; w łupieżu pstrym - 1-2 tygodnie; w kandydozie skóry - 2-4 tygodnie. Poprawa i zmniejszenie świądu skóry występuje najczęściej już po kilku dniach stosowania preparatu. Konieczne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej w celu uniknięcia ponownego zakażenia. Żel - 3 razy w tygodniu przez miesiąc; żel należy nanieść na skórę głowy i okolice przylegające i rozprowadzić, delikatnie masując. Pozostawić przez 3-4 minuty, a następnie spłukać dużą ilością wody. W przypadku braku poprawy po 4 tygodniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.
Skutki uboczne:pieczenie, podrażnienie, świąd skóry i rumień w miejscu zastosowania leku.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.