Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MIKONAZOL (Krem)
Nazwa polska:MIKONAZOL
Nazwa międzynarodowa:Miconazoli nitras, Miconazolum
Nazwa angielska:MICONAZOLE NITRATE
Postać:Mikonazol - krem 20 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:ICN Polfa Rzeszów S.A.
Wytwórca:ICN Polfa Rzeszów S.A. - PL; Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Kosmetyczne OCEANIC Fabryka Kosmetyków i Farmaceutyków - PL
Zalecany:w zakażeniach grzybiczych skóry głowy, tułowia, stóp, w grzybicy pachwin, w zakażeniach niektórymi bakteriami, np. w pieluszkowym zapaleniu skóry.
Działanie:wykazuje szerokie działanie grzybobójcze i hamujące rozwój grzybów oraz działanie przeciwbakteryjne na niektóre rodzaje bakterii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:zewnętrznie, krem należy wcierać aż do całkowitego wchłonięcia 2 razy dziennie przez 2 do 6 tygodni w zależności od charakteru zmian. Leczenie należy kontynuować przez 10 dni po ustąpieniu zmian chorobowych. W leczeniu grzybicy paznokci stosuje się krem pod opatrunkiem zamkniętym raz dziennie.
Skutki uboczne:skórne odczyny alergiczne.
Leki z tej grupy:Daktarin, Mikonal.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.