Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MYCOSPOR
Nazwa polska:BIFONAZOL
Nazwa międzynarodowa:Bifonazolum
Nazwa angielska:BIFONAZOLE
Postać:Mycospor - krem 10 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Bayer HealthCare AG
Wytwórca:Bayer HealthCare AG - D
Zalecany:w grzybicach skóry wywołanych przez dermatofity, np. rąk i nóg, pachwin, pach, stóp, goleni, tułowia, w drożdżycach, łupieżu pstrym i rumieniowym.
Działanie:przeciwgrzybicze (oraz przeciwbakteryjne) poprzez oddziaływanie hamujące syntezę składników błony komórkowej grzybów pasożytniczych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, ostrożnie stosuje się podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży.
Dawkowanie:zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle miejsca chore smaruje się raz dziennie, wieczorem przez 2-3 tygodnie (do 4 tygodni).
Skutki uboczne:rzadko - lekkie podrażnienia skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.