Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NITROFURAZON
Nazwa polska:NITROFURAL
Nazwa międzynarodowa:Nitrofuralum
Postać:Nitrofurazon - maść 0,2%.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Zakłady Farmaceutyczne UNIA Spółdzielnia Pracy
Wytwórca:Zakłady Farmaceutyczne UNIA Spółdzielnia Pracy - PL
Zalecany:w ropnych chorobach skóry, wtórnie zakażonych, nieinfekcyjnych (alergicznych, pourazowych, oparzeniowych) zmianach skórnych, w czyraczności, wyprzeniach drożdżakowatych, wspomagająco w leczeniu oparzeń i owrzodzeń.
Działanie:jest silnym środkiem działającym bakteriostatycznie (hamujące rozwój) w stosunku do wielu chorobotwórczych szczepów bakterii, grzybów i niektórych pierwotniaków.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek oraz inne leki przeciwbakteryjne o podobnej budowie chemicznej (Furaginum, Furazolidon, Ercefuryl). Należy zachować ostrożność przy stosowaniu Nitrofurazonu pacjentom z niewydolnością nerek - lek łatwo przenika przez skórę i może pogłębiać niewydolność nerek.
Dawkowanie:zewnętrznie, maść nakłada się na zmienioną skórę cienką warstwą 2 razy dziennie, przykrywając jałowym opatrunkiem.
Skutki uboczne:rzadko - skórne odczyny alergiczne, przemijające podrażnienie i zaczerwienienie skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.