Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NOVOSCABIN
Nazwa polska:BENZOESAN BENZYLU
Nazwa międzynarodowa:Benzylis benzoas
Nazwa angielska:BENZYL BENZOATE
Postać:Novoscabin - płyn do stosowania na skórę 30%.
Wizytówka:Lek przeciwświerzbowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Łódzkie Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne POLON Sp. z o.o.
Wytwórca:Łódzkie Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne POLON Sp. z o.o. - PL
Zalecany:do leczenia świerzbu.
Działanie:jest lekiem niszczącym pajęczaki świerzbu, zarówno w postaci dojrzałej, jak i ich larwy; łatwo przenika przez zrogowaciały naskórek; działa także przeciwbakteryjnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek. Uwaga: podczas stosowania należy chronić oczy i błony śluzowe przed dostaniem się leku.
Dawkowanie:zewnętrznie; przed zastosowaniem leku należy wziąć gorącą kąpiel, trwającą co najmniej 10 minut i dokładnie umyć całe ciało. Po osuszeniu wcierać płyn w skórę całego ciała, z wyjątkiem twarzy, szczególnie w skórę między palcami, pod pachami, w pachwinach i na podbrzuszu. Preparat należy wcierać silnie ręką, aż do chwili, kiedy skóra będzie sucha. Zabieg powtarza się przez 3 kolejne dni. Po przeprowadzonej kuracji należy zmienić bieliznę osobistą i pościelową, natomiast brudną - wyprać i wygotować. Koce, ubrania itp. należy wyprasować obustronnie żelazkiem. Leczenie powinno obejmować wszystkich domowników, nie tylko chorych na świerzb.
Skutki uboczne:drażni błony śluzowe (jamy ustnej, odbytu, narządów płciowych), spojówki oka, może podrażnić skórę. Zdarzają się przypadki nadwrażliwości na preparat. Omyłkowo zażyty doustnie może spowodować pobudzenie lub drgawki.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.