Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:PIGMENTUM CASTELLANI
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Pigmentum Castellani - płyn.
Wizytówka:Lek odkażający, przeciwzapalny i przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Chema Elektromet Spółdzielnia Pracy
Wytwórca:Chema Elektromet Spółdzielnia Pracy - PL
Zalecany:w grzybicach skóry powierzchownych i głębokich, w liszajcu pospolitym i zakaźnym, wypryskach i stanach zapalnych skóry różnego pochodzenia.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: fuksyna, fenol, rezorcyna, kwas borowy, aceton, alkohol etylowy - wykazują działanie odkażające, w tym grzybobójcze, przeciwzapalne i złuszczające.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:zewnętrznie, chorobowo zmienione powierzchnie skóry smarować lub pędzlować 2-3 razy dziennie.
Skutki uboczne:podrażnienie skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.