Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:POLFUNGICID
Nazwa polska:CHLOROMIDAZOL + KWAS SALICYLOWY
Nazwa międzynarodowa:Chlormidazoli hydrochloridum + Acidum salicylicum
Nazwa angielska:CHLORMIDAZOLE HYDROCHLORIDE
Postać:Polfungicid - płyn 5% na skórę (zawiera dodatek kwasu salicylowego 1%).
Wizytówka:Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:ICN Polfa Rzeszów S.A.
Wytwórca:ICN Polfa Rzeszów S.A. - PL
Zalecany:w grzybicach skóry oraz paznokci, w grzybicach międzypalcowych i przypaznokciowych, w zakażeniach grzybiczo-bakteryjnych.
Działanie:lek przeciwgrzybiczy do stosowania zewnętrznego, hamuje wzrost wielu rodzajów grzybów wywołujących grzybicze zakażenia skóry i paznokci oraz niektórych szczepów bakterii. Zawiera dodatek kwasu salicylowego ułatwiającego wchłanianie preparatu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom do 12 lat; nie stosować na błony śluzowe oraz rozległe powierzchnie skóry.
Dawkowanie:zewnętrznie, miejscowo 2-3 razy dziennie. W zależności od postaci grzybicy oraz nasilenia zmian chorobowych leczenie trwa od kilkunastu dni do kilku tygodni. Leczenie należy kontynuować przez 4 tygodnie po ustąpieniu objawów w celu zapobieżenia nawrotom choroby.
Skutki uboczne:niekiedy przemijające objawy podrażnienia i pieczenia skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.