Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ARTEMISOL
Nazwa polska:NALEWKA PIOUNOWO-WROTYCZOWA + KWAS OCTOWY
Nazwa międzynarodowa:Absinthii et Tanaceti herbae tinctura
Nazwa angielska:Artemisia absinthium + Tanaceum vulgare
Postać:Artemisol - płyn do użytku zewnętrznego 873 mg/ml.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciw wszawicy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Kraków S.A. - Krakowskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Kraków S.A. w Krakowie Zakład Produkcyjny w Wadowicach - PL
Zalecany:w leczeniu wszawicy głowy i łonowej.
Działanie:olejki eteryczne zawarte w preparacie mają własności trujące w stosunku do wszy i świerzbowców; nie szkodzą człowiekowi.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki. Preparatu nie należy używać przy otwartych ranach, na błony śluzowe oraz w czasie ostrych stanów zapalnych skóry.
Dawkowanie:zewnętrznie, skórę i włosy posmarowane obficie płynem, owinąć ręcznikiem i odczekać minimum 2 godziny; potem płyn zmyć a włosy wyczesać gęstym grzebieniem z watą; zabieg powtórzyć po tygodniu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.