Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:PROPOLAN
Nazwa polska:KIT PSZCZELI
Nazwa międzynarodowa:Propolis extractum
Nazwa angielska:PROPOLIS
Postać:Propolan - maść 40 mg/g, płyn na skórę w aerozolu 33 mg/ml.
Wizytówka:Preparat przeciwzapalny i odkażający, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A. w Legnicy - PL
Zalecany:w postaci maści i płynu w ropnych infekcjach skóry pochodzenia bakteryjnego, w grzybicach, odmrożeniach i oparzeniach, odleżynach. W postaci aerozolu i kropli do leczenia stanów zapalnych gardła, jamy ustnej, oparzeń i ran skóry.
Działanie:przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze. Składniki propolisu przyspieszają także regenerację uszkodzonej skóry, zmniejszają nadmierną przepuszczalność naczyń włosowatych, wzmacniają je.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na kit pszczeli (propolis).
Dawkowanie:zewnętrznie, smarować maścią lub spryskiwać aerozolem zmienioną skórę kilka razy dziennie.
Skutki uboczne:może wystąpić reakcja uczuleniowa objawiająca się zaczerwienieniem i świądem.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.