Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:RIVEL
Nazwa polska:RYWANOL, MLECZAN ETAKRYDYNY
Nazwa międzynarodowa:Ethacridini lactas
Nazwa angielska:Ethacridine lactate
Postać:Rivel - żel 5 mg/g.
Wizytówka:Lek odkażający, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:EMO-FARM Sp. z o.o.
Wytwórca:EMO-FARM Sp. z o.o. - PL
Zalecany:miejscowo do odkażania zakażonych ran, w ropnych zakażeniach skóry, w zapaleniu pęcherza moczowego i zewnętrznych narządów moczowopłciowych, zakażeniach jamy ustnej, oparzeniach.
Działanie:bakteriobójcze i odkażające, także przeciwpierwotniakowe. Nie wywiera drażniącego działania na skórę i błony śluzowe.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Współdziałanie:nie stosować z utleniaczami (woda utleniona, nadmanganian potasu), taniną, kwasem salicylowym i chlorkiem sodu.
Dawkowanie:miejscowo, cienką warstwę żelu nanosić na zmiany skóry lub błon śluzowych kilka razy dziennie.
Skutki uboczne:niekiedy skórne odczyny alergiczne.
Leki z tej grupy:Rivanol 0,1%, Roztwór rywanolu 0,1%, Rivel, Rivanolum, Rivazel.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.