Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SEPTALAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Septalan - maść.
Wizytówka:Lek bakteriobójczy i przyspieszający gojenie, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Chema Elektromet Spółdzielnia Pracy
Wytwórca:Chema Elektromet Spółdzielnia Pracy - PL
Zalecany:zewnętrznie, na rany trudno gojące się, owrzodzenia podudzi, w łuszczycy, oparzeniach (w tym słonecznych).
Działanie:trypaflawina - działa przeciwbakteryjnie; alantoina - przyspiesza oczyszczanie się ran i oddzielanie się martwiczych tkanek, przyspiesza ziarninowanie w procesie gojenia się uszkodzeń skóry.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:zewnętrznie, na uszkodzone powierzchnie skóry nakłada się raz dziennie maść rozsmarowaną na jałowej gazie. W przypadku innych zmian skórnych maść lekko wciera się 2-3 razy dziennie. Uwaga: przed nałożeniem maści skórę należy umyć i wysuszyć.
Skutki uboczne:odczyny uczuleniowe na światło.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.