Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ACIFUNGIN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Acifungin, Acifungin Forte - płyn do stosowania na skórę.
Wizytówka:Lek bakteriobójczy i grzybobójczy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Zakłady Farmaceutyczne UNIA Spółdzielnia Pracy
Wytwórca:Zakłady Farmaceutyczne UNIA Spółdzielnia Pracy - PL
Zalecany:w grzybicach skóry i grzybicach paznokci; szczególnie skuteczny jest w grzybicach wywołanych przez drożdżaki Candida albicans. Stosowany również w łupieżu rumieniowatym i pstrym.
Działanie:składniki leku, takie jak kwas borowy, kwas salicylowy, kwas octowy, kwas taninowy, kwas galusowy, salicylan metylowy, octan etylowy, alkohol absolutny działają przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie i przeciwświądowo (zmniejszają uczucie swędzenia) a także ściągająco, przeciwwysiękowo oraz wykazują własności rozpuszczania skrzepów.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, małym dzieciom; w chorobach ze znacznymi, sączącymi uszkodzeniami skóry, w wyprysku alergicznym.
Dawkowanie:zewnętrznie, miejscowo do pędzlowania paznokci i skóry. Acifungin - stosować 2-3 razy dziennie na skórę zmienioną chorobowo; Acifungin Forte - 3-4 razy dziennie pędzlować paznokcie.
Skutki uboczne:stosowany na duże powierzchnie skóry uszkodzonej może zostać wchłonięty do organizmu wywołując objawy uboczne wynikające z działania poszczególnych kwasów (np. biegunki i wymioty, które występują szczególnie u dzieci); może też wywołać przebarwienie skóry
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.