Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:AWIROL (Krem)
Nazwa polska:ACYKLOWIR
Nazwa międzynarodowa:Aciclovirum
Nazwa angielska:Aciclovir
Postać:Awirol - krem 50 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwwirusowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:ICN Polfa Rzeszów S.A.
Wytwórca:ICN Polfa Rzeszów S.A. - PL
Zalecany:w leczeniu zakażeń wirusem opryszczki wargowej (tzw. zimna) i zmian opryszczkowych twarzy.
Działanie:hamuje namnażanie wirusów w komórce zakażonej, nie wykazując działania na normalne procesy komórkowe chorego organizmu. Wykazuje znaczną aktywność przeciwko wirusom opryszczki Herpes simplex typu I i II oraz nieco mniejszą przeciwko wirusowi ospy wietrznej Varicella zoster.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, w okresie ciąży i karmienia piersią - po konsultacji z lekarzem. Kremu nie stosuje się na błony śluzowe np. jamy ustnej, narządów płciowych; należy szczególnie uważać, żeby nie wprowadzić go przypadkowo do oka.
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle krem należy stosować na miejsca chorobowo zmienione 5 razy na dobę co 4 godziny z przerwą nocną. Krem nakłada się na tworzące się na skórze zmiany tak wcześnie, jak to jest możliwe, po zauważeniu pierwszych objawów zakażenia. W przypadku zakażenia nawrotowego szczególne znaczenie ma rozpoczęcie leczenia w okresie przedobjawowym lub gdy tylko pojawią się pierwsze objawy. Leczenie należy prowadzić przez 5 dni, jeżeli w tym okresie zmiany się nie goją, można przedłużyć leczenie do 10 dni.
Skutki uboczne:może wystąpić uczucie pieczenia, zaczerwienienie i swędzenie skóry, a także wysychanie i nieznaczne łuszczenie się naskórka.
Leki z tej grupy:Acyclostad, Antivir, Awirol, Hascovir, Herpex, Heviran Soft, Ranviran, Supraviran, Xorovir, Zovirax - kremy 50 mg/g.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.