Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TERBIDERM
Nazwa polska:TERBINAFINA
Nazwa międzynarodowa:Terbinafinum, Terbinafini hydrochloridum
Nazwa angielska:TERBINAFINE HYDROCHLORIDE
Postać:Terbiderm - krem 10 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Gedeon Richter Ltd.
Wytwórca:Gedeon Richter Ltd. - H
Zalecany:w leczeniu grzybic skóry: grzybicy stóp, grzybicy skóry gładkiej, grzybicy tułowia, grzybicy obrębnej pachwin; grzybicy włosów; w łupieżu pstrym; w grzybicy paznokci, zwłaszcza wywołanych przez dermatofity i pleśnie; w zakażeniach drożdżakami Candida.
Działanie:przeciwgrzybicze wobec grzybów z rodziny dermatofitów oraz drożdżaków. Mechanizm działania terbinafiny polega na zaburzeniu przemian biochemicznych w komórkach grzyba, co prowadzi do jego obumarcia.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, w okresie ciąży i karmienia piersią, u dzieci poniżej 12 roku zycia.
Dawkowanie:zewnętrzne; zwykle cienką warstwę kremu wciera się lekko w uprzednio oczyszczoną i osuszoną skórę raz na dobę przez tydzień, w łupieżu pstrym przez 2 tygodnie. W zakażeniach międzypalcowych, fałdach pośladkowych, pod sutkami, w pachwinach, pod pachami itp. krem stosuje się na noc pod opatrunkiem.
Skutki uboczne:zaczerwienienie, świąd, pieczenie skóry, z reguły nie wymagające odstawienia leku.
Leki z tej grupy:Lamisilatt, Lamisilatt Dermgel, Tenasil.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.