Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TORMENTIOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Tormentiol - maść.
Wizytówka:Lek bakteriobójczy i przyspieszający gojenie, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
Wytwórca:GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. - PL
Zalecany:w ropnych chorobach skóry, trudno gojących się ranach, owrzodzeniach żylakowatych podudzi, w zmianach zapalnych skóry.
Działanie:preparat zawiera wyciąg z pięciornika, ichtiol, tlenek cynku, boraks o działaniu ściągającym, wysuszającym, przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, przyspiesza gojenie się ran. Uwaga: maść może brudzić ubranie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie na kwas borowy, podczas ciąży i karmienia piersią, noworodkom i niemowlętom z uszkodzeniami skóry, przy miejscowych odczynach występujących po szczepieniach oraz przy ospie wietrznej.
Współdziałanie:nie należy stosować miejscowo razem z innymi lekami.
Dawkowanie:zewnętrznie, kilka razy dziennie pokrywa się chorobowo zmienione miejsca cienką warstwą maści, aż do wygojenia się zmian.
Skutki uboczne:skórne odczyny alergiczne (zaczerwienienie, pieczenie, podrażnienie skóry).
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.