Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:UNGUENTUM AMMONI SULFOBITUMINICI
Nazwa polska:ICHTIOL
Nazwa międzynarodowa:Ammonii bituminosulfornas
Postać:Unguentum ammoni sulfobituminici - maść.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbakteryjny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Zalecany:w ropnych zapaleniach skóry, czyrakach, owrzodzeniach, komplikacjach trądziku, zapaleniu żył a także przy stłuczeniach.
Działanie:ichtiol czyli sulfobituminian amonowy jest preparatem otrzymywanym przez suchą destylację łupków bitumicznych, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie oraz łagodnie ściągająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; na skórę uszkodzoną.
Dawkowanie:zewnętrznie, nakłada się na chore miejsca skóry 1-2 razy dziennie. Lek należy przechowywać w lodówce.
Skutki uboczne:miejscowe podrażnienia skóry.
Leki z tej grupy:Maść ichtiolowa, Unguentum ammoni sulfobituminici, Maść z sulfobitiminianem amonowym.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.