Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:UNGUENTUM NEOMYCINI
Nazwa polska:NEOMYCYNA
Nazwa międzynarodowa:Neomycinum
Nazwa angielska:NEOMYCIN SULPHATE
Postać:Unguentum neomycini - maść 5 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny, antybiotyk aminoglikozydowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Chema Elektromet Spółdzielnia Pracy
Wytwórca:Chema Elektromet Spółdzielnia Pracy - PL
Zalecany:w leczeniu zakażeń skóry, w ropnych chorobach skóry, zwłaszcza wywołanych przez gronkowce, w oparzeniach, owrzodzeniach podudzi, w leczeniu trudno gojących się lub zakażonych ran.
Działanie:jest aminoglikozydowym antybiotykiem bakteriobójczym, działającym na szereg szczepów bakterii tzw. Gram-ujemnych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie:miejscowo, wg zaleceń lekarza; zwykle cienką warstwę maści nanosić 2-4 razy dziennie na skórę zmienioną chorobowo.
Skutki uboczne:lek stosowany miejscowo może niekiedy wywołać podrażnienie skóry oraz skórne odczyny alergiczne.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.