Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BALSAM SZOSTAKOWSKIEGO
Nazwa polska:VINILINUM, ETER POLIWINYLOBUTYLOWY
Nazwa międzynarodowa:Ether polyvinylbuthylicus
Nazwa angielska:POLYVINYLBUTYL ETHER
Postać:Balsam Szostakowskiego - płyn.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i znieczulający, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:ICN POLYPHARM
Wytwórca:ELJOT Lenarczyk Izydor Jan - PL
Zalecany:miejscowo w leczeniu ran, owrzodzeń skóry i podudzi, owrzodzeń błony śluzowej, w leczeniu przetok i nadżerek, w czyraczności, ropnych stanach zapalnych skóry, oparzeniach, odmrożeniach, zapaleniach sutka; wewnętrznie, doustnie - w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Działanie:lek, którego składnikiem jest eter poliwinylobutylowy ma właściwości hamujące rozwój bakterii oraz słabo znieczulające; oczyszcza zakażone rany oraz przyspiesza proces gojenia się ran; użyty wewnętrznie osłania uszkodzoną śluzówkę żołądka i dwunastnicy przed działaniem agresywnego środowiska.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; przy chorobach wątroby lub pęcherzyka żółciowego, leptospirozie (chorobie bakteryjnej wywoływanej przez krętki).
Dawkowanie:miejscowo, do przemywań lub w postaci okładów; doustnie: 1 łyżka raz dziennie przed snem (2 godziny po kolacji) przez 16-18 dni.
Skutki uboczne:rzadko - podrażnienie skóry i miejscowe odczyny alergiczne.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.