Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ACNE-DERM
Nazwa polska:KWAS AZELAINOWY
Nazwa międzynarodowa:Acidum azelaicum
Nazwa angielska:Azelaic acid
Postać:Acne-Derm - krem 200 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwtrądzikowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Zakłady Farmaceutyczne UNIA Spółdzielnia Pracy
Wytwórca:Zakłady Farmaceutyczne UNIA Spółdzielnia Pracy - PL
Zalecany:w trądziku młodzieńczym i trądziku pospolitym. Ma szczególne zastosowanie w trądziku z przewagą zaskórników. Używany także do leczenia przebarwień skóry spowodowanych miejscowym nagromadzeniem pigmentu.
Działanie:odkażające naskórek i hamujące proces jego rogowacenia. Działa przeciwbakteryjnie na bakterie beztlenowe znajdujące się w zaskórnikach i leczy zaburzenia rogowacenia naskórka u pacjentów cierpiących na trądzik.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle na uprzednio umytą i wysuszoną skórę należy nanieść około 4 cm kremu, 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Po rozprowadzeniu krem należy delikatnie wetrzeć. Leczenie trwa nie krócej niż miesiąc, zwykle kilka miesięcy.
Skutki uboczne:przejściowe podrażnienia skóry ustępujące po kilku tygodniach leczenia. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia, świądu lub pieczenia należy preparat odstawić na pewien czas lub zmniejszyć częstotliwość jego użycia.
Leki z tej grupy:Acne-Derm, Hascoderm, Skinoren.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.