Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VIRU-MERZ
Nazwa polska:TROMANTADYNA
Nazwa międzynarodowa:Tromantadinum
Nazwa angielska:TROMANTADINE HYDROCHLORIDE
Postać:Viru-Merz - żel 10 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwwirusowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Merz Pharmaceuticals GmbH
Wytwórca:Merz Pharma GmbH & Co. KGaA - D
Zalecany:w początkach opryszczkowego zapalenia skóry, do leczenia zmian skórnych podczas półpaśca.
Działanie:hamuje namnażanie wirusów w komórce zakażonej, nie wykazując działania na normalne procesy komórkowe chorego organizmu. Wykazuje znaczną aktywność przeciwko wirusom opryszczki Herpes simplex typu I i II.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek i parabeny (konserwanty stosowane głównie w kosmetykach, ale także w lekach i produktach spożywczych), podczas ciąży i karmienia piersią. Nie należy stosować preparatu w późniejszej fazie opryszczki, kiedy już powstaną lub popękają pęcherzyki oraz, gdy w przebiegu półpaśca na skutek używania leku następuje rozprzestrzenianie się i silne zaczerwienienie zmian.
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle cienką warstwę żelu nakłada się i lekko wciera 3-5 razy dziennie w chore miejsca. Przy braku poprawy lub powstaniu pęcherzyków po 2 dniach używania preparatu, należy przerwać leczenie.
Skutki uboczne:swędzenie lub podrażnienie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.