Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ACNEVULTEN FIX
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Acnevulten fix - mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania
Wizytówka:Mieszanka ziołowa przeciwtrądzikowa.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Lublin S.A.
Wytwórca:Herbapol Lublin S.A. - PL
Zalecany:w leczeniu trądziku młodzieńczego i innych zmian skórnych (czyraczność, łojotok skóry, egzemy), spowodowanych występowaniem zaburzeń przemiany materii.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: ziela i korzenia mniszka, ziela skrzypu i ziela bratka - przyspieszające i regulujące przemianę materii, w tym moczopędne i przyspieszające wydalanie produktów przemiany materii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, przy niedrożności dróg żółciowych lub jelit, ropniaku pęcherzyka żółciowego. Preparat nie może być stosowany jako lek moczopędny przy obrzękach wskutek niewydolności serca lub nerek.
Dawkowanie:doustne; 2 torebki ziół parzyć pod przykryciem w szklance wrzątku przez 10 minut; pić ciepły napar 4-5 razy dziennie.
Skutki uboczne:nadkwaśność i towarzyszące jej zgaga, wzdęcia i bóle brzucha spowodowane składnikami goryczowymi w zielu i korzeniach mniszka.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.