Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ACNOSAN
Nazwa polska:TIOKSOLON
Nazwa międzynarodowa:Tioxolonum
Nazwa angielska:Tioxolone
Postać:Acnosan - płyn 5 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwłojotokowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Unia
Zalecany:w trądziku pospolitym, krostkowym i skupionym, w łojotokowym zapaleniu skóry, w łupieżu tłustym i w łupieżu zwykłym skóry owłosionej, w łysieniu łojotokowym, w wyprzeniach drożdżakowych skóry.
Działanie:przeciwłojotokowe, złuszczające naskórek, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze; poprawia ukrwienie skóry.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; w ropnych i sączących stanach zapalnych skóry, w ostrym wyprysku łojotokowym, w wyprysku alergicznym, w trądziku różowatym; nie należy stosować w okolicach oczu oraz ust.
Współdziałanie:nie należy używać razem z miejscowo stosowanymi na skórę preparatami sulfonamidowymi.
Dawkowanie:zewnętrznie, chorobowo zmienioną skórę przeciera się watą lub tamponem z gazy zwilżonym płynem 2-3 razy dziennie. Leczenie trwa 1-6 tygodni.
Skutki uboczne:niekiedy mogą wystąpić skórne odczyny alergiczne oraz, w wyniku przekrwienia skóry, uczucie ciepła i kłucia w miejscu stosowania.
Uwagi:Brak w Wykazie
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.