Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:COCOIS
Nazwa polska:DZIEGIEĆ (SMOŁA WĘGLOWA) + KWAS SALICYLOWY + SIARKA STRĄCONA
Nazwa międzynarodowa:Pix litanthracis + Acidum salicylicum + Sulfur praecipitatum
Nazwa angielska:COAL TAR+ SALICYLIC ACID + SULPHUR
Postać:Cocois - maść (12 g/100 g dziegciu, 2 g/100 g kwasu salicylowego i 4 g/100 g siarki strąconej).
Wizytówka:Lek przeciwłuszczycowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Central Clinical Ltd.
Wytwórca:Bioglan AB - S
Zalecany:w chorobach skóry głowy, takich jak łuszczyca, łupież, wyprysk, zapalenie łojotokowe.
Działanie:poprawia złuszczanie naskórka (działa keratolitycznie), działa odkażająco (antyseptycznie), wysuszająco i przeciwświądowo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki. Preparatu nie należy stosować na skórę zakażoną. Unikać kontaktu z oczami.
Dawkowanie:zewnętrzne; dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: maść nakłada się na zmiany skórne na głowie, a następnie po upływie godziny zmywa się ciepłą wodą i szamponem. Maść należy stosować raz dziennie przez 3-7 dni, przy mniej nasilonych zmianach raz na tydzień; nie dłużej niż przez 4 tygodnie. Stosowanie maści u dzieci w wieku 6-12 rok życia - wg indywidualnych zaleceń lekarza.
Skutki uboczne:podrażnienie skóry, uczulenie, zapalenie mieszków włosowych, nadwrażliwość na słońce.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.