Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DERMOPHENAZOL
Nazwa polska:ANTAZOLINA + NAFAZOLINA
Nazwa międzynarodowa:Antazolinni sulfas + Naphazolini nitras, Antazolinum + Naphazolinum
Nazwa angielska:Antazoline sulphate + Naphazoline nitrate
Postać:Dermophenazol - płyn do natryskiwania na skórę (5 mg/ml siarczanu antazoliny i 0,25 mg/ml azoatnu nafazoliny).
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwuczuleniowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Wytwórca:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. - PL
Zalecany:po ukąszeniach owadów.
Działanie:zależy od sumy działania składników: antazolina jest lekiem przeciwuczuleniowym, działa również miejscowo znieczulająco, nafazolina - powoduje miejscowy skurcz naczyń krwionośnych, zmniejszając obrzęk i stan zapalny.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, niemowlętom. Podczas ciąży i karmienia piersią wskazana jest ostrożność przy stosowaniu preparatu.
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle miejsca ukłucia przez owady natryskuje się płynem co 4-6 godzin.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.