Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:FENISTIL (Emulsja, żel)
Nazwa polska:DIMETINDEN
Nazwa międzynarodowa:Dimetindeni maleas, Dimetindenum
Nazwa angielska:DIMETINDENE MALEATE
Postać:Fenistil - emulsja na skórę 1 mg/g, żel 1 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwświądowy, przeciwuczuleniowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Novartis Consumer Health GmbH
Wytwórca:Novartis Consumer Health GmbH - D
Zalecany:w alergicznych zmianach skórnych z towarzyszącym swędzeniem, w pokrzywce, świerzbiączce, po ukąszeniach owadów, oparzeniach słonecznych, powierzchownych oparzeniach skóry.
Działanie:blokuje działanie histaminy - podstawowego czynnika wywołującego reakcję alergiczną u człowieka, w związku z czym reakcja alergiczna jest mniej gwałtowna. Lek przeciwdziała tworzeniu się obrzęków alergicznych, działa przeciwświądowo. Przenika łatwo przez skórę, dzięki czemu szybko uśmierza swędzenie i podrażnienie skóry.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek oraz na inne leki przeciwhistaminowe, podczas ciąży i karmienia piersią a także małym dzieciom; nie stosować na dużych powierzchniach skóry.
Dawkowanie:zewnętrznie, 2-4 razy dziennie pokrywać cienką warstwą żelu lub emulsji podrażnioną lub swędzącą skórę.
Skutki uboczne:suchość skóry lub uczucie pieczenia.
Dodatkowe informacje:Fenistil zel.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.