Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NIZORAL (Szampon leczniczy)
Nazwa polska:KETOKONAZOL
Nazwa międzynarodowa:Ketoconazolum
Nazwa angielska:KETOCONAZOLE
Postać:Nizoral - szampon leczniczy 10 mg/g, 20 mg/g; szampon leczniczy z odżywką 20 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Janssen Pharmaceutica N.V.
Wytwórca:Janssen Pharmaceutica N.V. - B
Zalecany:szampon stosuje się w leczeniu i profilaktyce łupieżu skóry głowy, w łupieżu pstrym, łojotokowym zapaleniu skóry.
Działanie:przeciwgrzybiczo wobec szeregu rodzajów grzybów chorobotwórczych oraz przeciw drożdżakom, szczególnie z rodzaju Pityrosporum. Mechanizm działania ketokonazolu polega na uszkadzaniu błony komórkowej grzybów, co w efekcie powoduje ich obumieranie. Szampon ma silne właściwości przeciwgrzybicze, szybko likwiduje łuszczenie się skóry i swędzenie towarzyszące łupieżowi.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:zewnętrznie, należy myć głowę raz dziennie: leczniczo w łupieżu pstrym przez 5 dni; zapobiegawczo w łupieżu pstrym (zabieg przed okresem letnim) przez 3 dni; leczniczo w łojotokowym zapaleniu skóry oraz w łupieżu głowy 2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodnie, zapobiegawczo w łojotokowym zapaleniu skóry oraz w łupieżu głowy raz na 2 tygodnie.
Skutki uboczne:przetłuszczanie, wysuszanie lub odbarwianie włosów.
Dodatkowe informacje:Nizoral szampon.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.