Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:PILOXIDIL
Nazwa polska:MINOKSYDYL
Nazwa międzynarodowa:Minoxidilum
Nazwa angielska:MINOXIDIL
Postać:Piloxidil - płyn do stosowania na skórę głowy 20 mg/ml.
Wizytówka:Lek przeciw łysieniu typu męskiego, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Dr Włodzimierz Zgoda Chemical Research, Consulting, Production
Wytwórca:Profarm - Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej Sp. z o.o. - PL
Zalecany:w profilaktyce i leczeniu łysienia typu męskiego (zwanego także łysieniem dziedzicznym) u mężczyzn i kobiet.
Działanie:pobudza wzrost włosów w łysieniu (typu męskiego) u mężczyzn i u kobiet. Hamuje zmniejszanie się mieszków włosowych pod wpływem hormonów płciowych męskich (androgenów), silnie pobudza namnażanie się komórek mieszka włosowego w fazie wzrostu, poprawia ukrwienie skóry głowy. Początek zahamowania wypadania włosów następuje w 2 miesiącu systematycznego stosowania preparatu, natomiast porost włosów rozpoczyna się przeciętnie w 4-6 miesiącu stosowania. Pozytywny rezultat stosowania leku zależy od indywidualnych cech pacjentów.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki - minoksydyl, alkohol etylowy i glikol propylenowy; podczas ciąży i karmienia piersią. Preparatu nie można stosować na inne partie ciała niż łysina, szczególnie na śluzówki; należy uważać, żeby nie dostał się do oczu, ponieważ może dojść do podrażnienia. W takim przypadku trzeba przemyć je obficie wodą. Nie należy stosować go w przypadku łysienia plackowatego, w przypadku nagłej utraty dużych ilości włosów oraz przy podrażnieniu skóry głowy.
Dawkowanie:zewnętrznie, odmierzyć 1 ml płynu, nanosić stopniowo na suchą łysinę i wmasowywać w skórę 2 razy dziennie, najlepiej co 12 godzin. Uwaga: nie należy przekraczać łącznej dawki 2 ml na dobę.
Skutki uboczne:u osób uczulonych na składniki leku może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry, zaczerwienienie oraz łuszczenie się naskórka.
Leki z tej grupy:Loxon, Loxon 5%, Piloxidil, Regaine, Regalok.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.