Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:POLYTAR AF
Nazwa polska:SMOŁA POGAZOWA + PIRYTION CYNKU
Nazwa międzynarodowa:Pix litanthracis + Zinci pirythionum
Nazwa angielska:Coal Tar + Pirythione Zinc
Postać:Polytar AF - szampon.
Wizytówka:Szampon leczniczy przeciwłupieżowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Stiefel
Zalecany:zapobiegawczo przy łojotoku i łupieżu; leczniczo w łojotoku, w łuszczycy skóry głowy, w łupieżu, stanach zapalnych owłosionej skóry głowy.
Działanie:zawiera smołę pogazową, dzięki której usuwa nadmiar łoju skórnego, hamuje namnażanie się komórek naskórka przy łuszczycy oraz pirytion cynku, usuwający łupież i zapobiegający jego ponownemu wystąpieniu, poprzez działanie przeciw grzybowi wywołującemu łupież. Szampon działa bakteriostatycznie (hamuje rozwój drobnoustrojów) i odkażająco na skórę głowy.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na preparat lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie:zewnętrzne; zapobiegawczo raz w tygodniu, leczniczo 2-3 razy na tydzień - na zwilżone włosy należy nałożyć szampon, wmasować w skórę głowy a następnie dokładnie spłukać. Czas kuracji wynosi 3 tygodnie.
Skutki uboczne:podrażnienie skóry, wysypka, nadwrażliwość na promienie słoneczne.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.