Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SANOFIL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Sanofil - aerozol.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwzapalny i przeciwuczuleniowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie - PL
Zalecany:w pokrzywce, przy wysypkach i wypryskach uczuleniowych, w kontaktowym zapaleniu skóry, w świerzbiączce.
Działanie:koszyczek rumianku - działa miejscowo przeciwzapalnie i przeciwalergicznie oraz słabo przeciwbakteryjnie; koszyczek nagietka - działa miejscowo przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie oraz przyspiesza gojenie się ran i odnowę naskórka; kora dębu - działa miejscowo przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwkrwotocznie; kwiat krwawnika - działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwkrwotocznie; liście szałwii - działają miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwpotnie; ziele skrzypu - działa przeciwkrwotocznie oraz zawiera związki krzemu, które są czynnikiem utrzymującym elastyczność i odporność naskórka, tkanki łącznej, błon śluzowych; mentol - działa łagodnie miejscowo znieczulająco i odkażająco, wywołuje na skórze i błonach śluzowych uczucie chłodu; benzokaina - działa miejscowo znieczulająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:zewnętrznie, 2-3 razy dziennie z odległości kilku centymetrów spryskać skórę, pianę rozprowadzić cienką warstwą po powierzchni zmienionej chorobowo skóry. Uwaga: przed użyciem silnie wstrząsnąć pojemnik.
Skutki uboczne:niekiedy odczyny uczuleniowe skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.