Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SEBOREN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Seboren - płyn na skórę.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwłojotokowy i przeciwłupieżowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie - PL
Zalecany:w leczeniu zmian łojotokowych skóry owłosionej, w łupieżu, łysieniu plackowatym i w innych typach łysienia.
Działanie:wyciąg z owoców pasternaku zwyczajnego - pobudza tworzenie się barwnika skóry - melaniny oraz reguluje nieprawidłowe rogowacenie; korzeń łopianu - pobudza czynność wydzielniczą gruczołów potowych; korzeń pokrzywy - łagodnie drażni skórę, powoduje rozszerzenie najdrobniejszych naczyń krwionośnych skóry - naczyń włosowatych oraz lekkie przekrwienie skóry, działa ściągająco; korzeń tataraku - działa łagodnie odkażająco i znieczulająco, pobudza wydzielanie gruczołów łojowych, korzystnie działa przy łupieżu i nadaje preparatowi charakterystyczny zapach.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub nadwrażliwości na słońce. Lek należy ostrożnie stosować w okresie letnim oraz nie naświetlać nasmarowanych powierzchni lampą kwarcową ani promieniami słonecznymi. Należy unikać przypadkowego kontaktu zdrowej skóry z preparatem i ograniczyć smarowanie do miejsc zmienionych chorobowo, ze względu na możliwość wystąpienia przebarwień skóry pod wpływem światła słonecznego.
Dawkowanie:zewnętrznie, wcierać w skórę ręką w gumowej rękawiczce - przy zmianach łojotokowych i łupieżu raz dziennie przez 10-15 dni, potem raz co 3 dni; w łysieniu 2 razy dziennie przez 6 miesięcy, potem rzadziej. Chronić preparat przed światłem.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.