Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:UNDOFEN
Nazwa polska:KWAS UNDECYLENOWY + CETYLPIRYDYNA
Nazwa międzynarodowa:Acidum undecylenicum + Cetylpyridini chloridum
Nazwa angielska:Cetylpyridinium chloride + Undecylenic acid
Postać:Undofen atomizer - aerozol.
Wizytówka:Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
Wytwórca:GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. - PL
Zalecany:w łupieżu pstrym, w zmianach grzybiczych pachwin, dłoni, stóp, w grzybicy skóry głowy, uszu.
Działanie:podstawowym składnikiem aerozolu jest kwas undecylenowy o działaniu grzybobójczym na szereg rodzajów grzybów chorobotwórczych dla skóry człowieka (jest mało skuteczny w leczeniu drożdżyc) i słabym działaniu bakteriobójczym. Kwas undecylenowy ma nieprzyjemny zapach, odpędza owady. Undofen zawiera dodatek chlorku cetylopirydynowego wspomagającego odkażające działanie kwasu undecylenowego.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, małym dzieciom; przy ostrym stanie zapalnym skóry; nie należy stosować na dużych powierzchniach skóry, na błonach śluzowych i w ich okolicach.
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle 2-3 razy dziennie, po umyciu i starannym osuszeniu, należy spryskać chorą skórę. Leczenie powinno trwać 2-4 tygodnie oraz dodatkowo przez miesiąc po ustąpieniu objawów. W grzybicy międzypalcowej stóp spryskiwać dokładnie skórę między palcami oraz codziennie wkładać czyste skarpetki lub rajstopy uprzednio lekko spryskane aerozolem od wewnętrznej strony. Zapobiegawczo spryskiwać skórę raz dziennie.
Skutki uboczne:rzadko podrażnienie lub swędzenie skóry, wysypka.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.