Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BETASOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Betasol - płyn doustny.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwłuszczycowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie - PL
Zalecany:w leczeniu i zapobieganiu nawrotowi łuszczycy.
Działanie:ziołowy lek złożony o wielorakim działaniu składników: strączki fasoli działają moczopędnie i przeciwcukrzycowo; korzeń łopianu działa moczopędnie, żółciopędnie, zwiększa wydzielanie potu; korzeń wilżyny działa moczopędnie, zwiększa wydzielanie mocznika i chlorków z moczem, pobudza wydzielanie soku żołądkowego; korzeń rzewienia ma działanie regulujące czynność przewodu pokarmowego; ziele skrzypu wspomaga proces tworzenia się naskórka oraz przyspiesza tworzenie się blizn; ziele gryki działa wzmacniająco na najdrobniejsze naczynia krwionośne, tzw. naczynia włosowate (które zaopatrują m.in. skórę), zwiększa ich szczelność oraz elastyczność (zmniejsza łamliwość); owoce czarnego bzu działają napotnie, słabo moczopędnie i przeczyszczająco; liście brzozy działają moczopędnie i słabo napotnie. Lek jest stosowany w leczeniu łuszczycy jako lek wspomagający i zapobiegający nawrotom choroby; nie należy do środków podstawowych.
Dawkowanie:doustnie, 1 łyżeczkę do herbaty (5 ml) rozpuszczoną w 1/4 szklanki ciepłej wody, herbaty lub innych płynów, 3 razy dziennie.
Skutki uboczne:przejściowe zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak brak apetytu, nudności, wymioty.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.