Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DEEP HEAT SPRAY
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Deep Heat - płyn do natryskiwania na skórę.
Wizytówka:Lek rozgrzewający i przeciwbólowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:The Mentholatum Company Ltd.
Wytwórca:The Mentholatum Company Ltd. - GB
Zalecany:w bólach mięśni, stawów, rwie kulszowej, po urazach (skręceniach, stłuczeniach); sportowcom.
Działanie:zawarte w preparacie składniki, takie jak salicylan hydroksyetylu i etylu, nikotynian metylu oraz salicylan metylu działają rozgrzewająco i przeciwbólowo. Przyspieszają usuwanie z organizmu substancji powstających w czasie wysiłku fizycznego (nadmiar kwaśnych produktów przemiany materii w komórkach mięśniowych).
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 12 roku życia. Aerozolu nie należy stosować w okolicach oczu, błon śluzowych oraz na skórę w stanie zapalnym. Przy astmie i niewydolności nerek wskazana jest ostrożność przy stosowaniu preparatu.
Dawkowanie:zewnętrzne, dorośli i dzieci od 12 roku życia: 2-3 razy dziennie rozpylać preparat na bolące miejsca z niewielkiej odległości (ok. 15 cm), dwu-trzykrotnie krótko naciskając przycisk pojemnika z aerozolem. Nie wcierać.
Skutki uboczne:podrażnienie skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.