Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DEEP RELIEF
Nazwa polska:IBUPROFEN + MENTOL
Nazwa międzynarodowa:Ibuprofenum + Mentholum
Nazwa angielska:IBUPROFEN + MENTHOL
Postać:Deep Relief - żel (50 mg/g ibuprofenu+ 30 mg/g mentolu).
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:The Mentholatum Company Ltd.
Wytwórca:The Mentholatum Company Ltd. - GB
Zalecany:w bólach reumatycznych, mięśniowych, lumbagu, po urazach (skręceniach, stłuczeniach, uszkodzeniach więzadeł i ścięgien), sportowcom do leczenia kontuzji.
Działanie:przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ibuprofen korzystnie oddziaływuje na obrzęki stawowe, powoduje ich zmniejszenie i poprawia czynność narządu ruchu; zmniejsza ból. Mentol (alkohol terpenowy) działa silnie rozszerzająco na drobne naczynia krwionośne skóry oraz zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych nerwów czuciowych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, przy tzw. astmie aspirynowej (nasila ryzyko ataku), przy wcześniejszym występowaniu ostrego nieżytu nosa lub pokrzywki po podaniu aspiryny lub innych leków przeciwzapalnych niesteroidowych (np. Butapirazol, Ibuprofen, Majamil, Mefacit, Metindol, Voltaren), podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 13 roku życia. Preparatu nie należy stosować w okolicach oczu, błon śluzowych oraz na skórę w stanie zapalnym.
Współdziałanie:stosowanie łącznie z kwasem acetylosalicylowym (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol) lub innymi niesteroidowymi leki przeciwzapalnymi (np. Butapirazol, Ibuprofen, Majamil, Mefacit, Metindol, Voltaren) może nasilić skutki uboczne działania leku.
Dawkowanie:zewnętrzne, dorośli i dzieci od 13 roku życia: nie częściej niż 3 razy w ciągu doby i z zachowaniem co najmniej 4 godzin przerwy, nakłada się pasek żelu od 1 do 4 cm długości na bolące miejsca i wciera aż do całkowitego wchłonięcia preparatu.
Skutki uboczne:zaczerwienienie i podrażnienie skóry, wysypka, swędzenie; dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego takie jak mdłości, bóle brzucha i niestrawność; napady duszności u astmatyków.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.