Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DICLAC LIPOGEL
Nazwa polska:DIKLOFENAK
Nazwa międzynarodowa:Diclofenacum, Diclofenacum natricum
Nazwa angielska:Diclofenac sodium
Postać:Diclac Lipogel - żel 10 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Hexal Polska Sp. z o.o.
Wytwórca:Salutas Pharma GmbH - D
Zalecany:w bólach związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach, w bólach związanych ze zmianami uciskowymi (dyskopatia) korzonków nerwowych, w zapaleniach nerwów i nerwobólach, w ostrych napadach dny moczanowej, w bólach pourazowych wynikających z powstania stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni lub stawów wskutek stłuczeń, zwichnięć, naciągnięć, skręceń i innych tego typu kontuzji; żel można stosować w zabiegach jonoforezy.
Działanie:jest niesteroidowym lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, wykazuje również działanie hamujące skupianie się krwinek płytkowych biorących udział w procesie krzepnięcia krwi. Stosowany w formie żelu zmniejsza odczyny zapalne oraz obrzęki. Dobrze wchłania się do krwi, dlatego przy długotrwałym stosowaniu należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia skutków ubocznych, takich jak przy stosowaniu wewnętrznym.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub na salicylany (np. Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum) i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. Butapirazol, Ibuprofen, Mefacit, Metindol, Naproxen, Rantudil), w okresie ciąży (zwłaszcza podczas ostatnich 3 miesięcy) i karmienia piersią, dzieciom. Żelu nie stosuje się na skórę uszkodzoną ani na błony śluzowe.
Dawkowanie:zewnętrznie, dorośli 3-4 razy dziennie cienką warstwę żelu (2-4 g) nanieść na skórę i delikatnie wetrzeć. Nie stosować dłużej niż 14 dni. Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z żelem.
Skutki uboczne:rzadko zaczerwienienie, świąd, pieczenie skóry, wysypka. Niekiedy podczas długotrwałego leczenia lub używania żelu na dużych fragmentach skóry, mogą powstać zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, obrzęk naczynioruchowy, duszność, uczulenie skóry na św
Leki z tej grupy:Diclac Lipogel, Dikloziaja, Feloran, Naklofen gel, Veral, Voltaren Emulgel, Voltenac.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.