Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ESCALAR
Nazwa polska:WYCIĄG Z KASZTANOWCA + WYCIĄG Z ARNIKI + WYCIĄG Z NAGIETKA
Nazwa międzynarodowa:Aesculus hippocastanum + Arnica montana + Calendula officinalis
Nazwa angielska:Aesculus hippocastanum + Arnica montana + Calendula officinalis
Postać:Escalar - maść.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, chroniący naczynia żylne, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. - PL
Zalecany:jako lek pomocniczy w obrzękach i krwiakach pourazowych i pooperacyjnych, w przewlekłych chorobach żył, w kontuzjach sportowych oraz przy zapaleniu tkanek podskórnych i skóry.
Działanie:zawiera wyciąg z arniki, nagietka oraz kasztanowca zawierający escynę i inne związki organiczne, które działają ochronnie na naczynia żylne oraz przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie; lek zmniejsza przepuszczalność najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych i zmniejsza przesiąkanie przez nie płynu, który tworzy obrzęki; przyspiesza wchłanianie obrzęków zapalnych, zwłaszcza pourazowych oraz krwiaków.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas pierwszych trzech miesięcy ciąży; maści nie należy stosować na otwarte rany i przy ostrym zapaleniu skóry.
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle smaruje się maścią chore miejsca 2-3 razy dziennie, nie dłużej jednak niż przez 2 tygodnie. Maść można zastosować ponownie po przerwie.
Skutki uboczne:zmiany skórne po długotrwałym stosowaniu, tzn. przekraczającym 14 dni.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.