Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:FASTUM
Nazwa polska:KETOPROFEN
Nazwa międzynarodowa:Ketoprofenum
Nazwa angielska:KETOPROFEN
Postać:Fastum - żel 2,5%.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:A.Menarini Pharmaceutical Industries Group Ltd.
Wytwórca:A. Menarini Manufacturing Logistics and Services S.r.l. - I
Zalecany:w leczeniu urazów powstałych na skutek uprawiania sportu, bólów mięśniowych, skręceń stawów, uszkodzeń ścięgien, zapaleniu pochewki ścięgnistej.
Działanie:silne przeciwzapalne i przeciwbólowe substancji czynnej ketoprofenu, hamuje powstawanie w organizmie związków, które prowadzą do stanu zapalnego oraz hamuje przemieszczanie się białych krwinek do błony maziowej stawów i przez to zapobiega powstawaniu nacieków zapalnych w stawach.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek oraz na inne środki przeciwzapalne, np. Metindol lub aspirynę (Aspirin, Polopiryna), podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 15. roku życia; przy astmie oskrzelowej. Preparatu nie stosuje się w przypadku zmian skórnych niewiadomego pochodzenia, na otwarte rany, oparzenia, na wyprysk. Ostrożnie stosować w sposób długotrwały u chorych z ciężkim upośledzeniem czynności wątroby i/lub nerek.
Dawkowanie:zewnętrznie, 2 razy dziennie pasek 3-5 cm żelu nanieść na skórę i delikatnie wsmarować. Po użyciu umyć ręce. Unikać słońca przez 30 minut.
Skutki uboczne:rzadko - miejscowe reakcje uczuleniowe (świąd, wysypka, obrzęk, zaczerwienienie); nadwrażliwość na światło; u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne może wystąpić napad astmy.
Leki z tej grupy:Fastum, Ketoprom, Ketopronil, Ketospray, Profenid.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.