Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:HAEMATOVEN GEL
Nazwa polska:HEPARYNA + ESCYNA + LECYTYNA
Nazwa międzynarodowa:Heparinum + Escinum + Lecithinum
Nazwa angielska:Aescine + Heparin sodium
Postać:Haematoven Gel - żel.
Wizytówka:Lek stosowany w zwalczaniu obrzęków, przeciwzapalny i chroniący naczynia żylne, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Natterman
Zalecany:w obrzękach pourazowych i w celu zapobiegania obrzękom po zabiegach operacyjnych, w zaburzeniach krążenia żylnego, takich jak żylakowatość, bolesność i zmęczenie kończyn dolnych, w kontuzjach - stłuczeniach, obrzękach pourazowych, w kontuzjach sportowych, bólach kręgosłupa (ucisk nerwów rdzeniowych odcinka szyjnego).
Działanie:preparat o miejscowym działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i chroniącym naczynia żylne, zależnym od sumy działania składników: escyna - uszczelnia ściany najmniejszych naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych), normalizuje ich przepuszczalność dla osocza i krwinek; hamuje procesy zapalne i wysiękowe - działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, poprawiając ukrwienie działa przeciwbólowo. Heparyna - hamuje proces krzepnięcia krwi. Lek zawiera także lecytynę.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży; preparat nie powinien się stykać z otwartymi ranami i błonami śluzowymi.
Dawkowanie:zewnętrznie - nanosi się kilka razy dziennie żel na chore miejsca, delikatnie wcierając.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.