Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ALTACET
Nazwa polska:WODA BUROWA, PYN BUROWA, OCTANOWINIAN GLINU
Nazwa międzynarodowa:Aluminii acetotartras
Nazwa angielska:Aluminium acetotartrate
Postać:Altacet - żel 10 mg/g; Altacet - tabletki 1 g do rozpuszczania w wodzie.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i ściągający, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:EMO-FARM Sp. z o.o., Lek S.A.
Wytwórca:EMO-FARM Sp. z o.o. PL, Lek S.A. PL
Zalecany:przy stłuczeniach i innych urazach mięśni i stawów połączonych z obrzękami, po oparzeniach I stopnia.
Działanie:substancja czynna preparatu czyli octanowinian glinu działa ściągająco, zmniejsza obrzęk tkanek, łagodzi odczyny zapalne i powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego; zmienia też odczyn skóry i rozpulchnia naskórek. Dodatek mentolu działa ochładzająco, zmniejsza wrażliwość na ból, zwiększa ukrwienie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; nie stosować na otwarte rany o dużej powierzchni ani na obszary skóry zainfekowanej. Nie stosować długotrwale u osób z ciężką niewydolnością nerek. Należy unikać zetknięcia żelu z oczami i błonami śluzowymi.
Dawkowanie:zewnętrznie, żel stosować w postaci okładów zmienianych 3-4 razy dzienne. Tabletki - rozpuścić 2 tabletki w 1/2 szklanki przegotowanej wody (roztwór 2%), nasączyć roztworem wyjałowioną gazę, stosować w postaci często zmienianych okładów.
Skutki uboczne:wielokrotne stosowanie na skórę u osób wrażliwych może spowodować odczyny uczuleniowe.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.