Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ALTIX
Nazwa polska:OCTANOWINIAN GLINU
Nazwa międzynarodowa:Aluminii acetotartras
Nazwa angielska:Aluminium acetotartrate
Postać:Altix - krem 7,5 mg/g, 10 mg/g .
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwobrzękowy do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herba Studio Mścisz i Wspólnicy sp.j.
Wytwórca:Herba Studio Mścisz i Wspólnicy sp. j. Zakład Produkcyjny - Zakrzewo - PL
Zalecany:w stłuczeniach, skręceniach, obrzękach pourazowych, kontuzjach, stanach zapalnych mięśni, ścięgien, stawów, przy stanach zapalnych skóry, oparzeniach słonecznych, reakcjach na ukąszenie owadów.
Działanie:substancja czynna preparatu czyli octanowinian glinu działa ściągająco, zmniejsza obrzęk tkanek, łagodzi odczyny zapalne i powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego; zmienia też odczyn skóry i rozpulchnia naskórek.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; nie stosować na otwarte rany o dużej powierzchni ani na obszary skóry zainfekowanej. Należy unikać zetknięcia żelu z oczami i błonami śluzowymi.
Dawkowanie:zewnętrznie, smarować żelem miejsca zmienione zapalnie kilka razy dziennie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.