Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:HISTADERMIN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Histadermin - maść.
Wizytówka:Lek przeciwbólowy i przeciwreumatyczny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Jelfa
Zalecany:w bólach mięśni i stawów, w nerwobólach, rwie kulszowej, lumbago, w chorobach reumatycznych, w skurczach mięśni, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, w przeziębieniach.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: histamina - rozszerza najdrobniejsze naczynia krwionośne skóry (naczynia włosowate), prowadząc do jej przekrwienia; nikotynian etylu również rozszerza naczynia krwionośne; nalewka z owoców pieprzowca powoduje drażnienie zakończeń nerwów czuciowych w skórze. Preparat powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i jej przekrwienie oraz rozgrzanie; warstwa podskórna ulega znieczuleniu, co powoduje ustąpienie bólu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; nie należy stosować maści na skórę uszkodzoną; trzeba uważać, aby maść nie dostała się na błony śluzowe, szczególnie oczu i nosa.
Dawkowanie:zewnętrznie, zazwyczaj cienką warstwą leku smaruje się skórę 1-2 razy dziennie. Uwaga: maści nie wciera się - zawarte w niej składniki ułatwiają jej samoistne przenikanie w głąb skóry. Przechowywać w lodówce.
Skutki uboczne:przy wrażliwej skórze może wystąpić podrażnienie, silne uczucie pieczenia, silne swędzenie; długotrwałe, częste stosowanie może doprowadzić do zapalenia skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.