Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:IBUPROFEN (Żel)
Nazwa polska:IBUPROFEN
Nazwa międzynarodowa:Ibuprofenum
Nazwa angielska:IBUPROFEN
Postać:Ibuprofen - żel 50 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwbólowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Wytwórca:Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. - PL
Zalecany:miejscowo w ostrych i przewlekłych bólach, głównie pochodzenia reumatycznego: w reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie zwyrodnieniowej stawów, rwie kulszowej, zapaleniu korzonków nerwowych, w zespole bolesnego barku, w bólach pourazowych.
Działanie:wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Lek korzystnie oddziaływuje na obrzęki stawowe, powoduje ich zmniejszenie i poprawia czynność narządu ruchu; zmniejsza ból.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 14. roku życia; na uszkodzoną skórę, rany i błony śluzowe.
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle nakłada się żel 3-4 razy dziennie na miejsca zmienione chorobowo i wciera.
Skutki uboczne:miejscowe reakcje alergiczne, takie jak zaczerwienienie, suchość skóry oraz świąd, pieczenie, wysypka.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.