Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ANALGOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Analgol - maść, żel.
Wizytówka:Lek przeciwbólowy i przeciwreumatyczny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Profarm - Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej Sp. z o.o.
Wytwórca:Profarm - Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej Sp. z o.o. - PL
Zalecany:w bólach stawowych i mięśniowych oraz w nerwobólach, przy rwie kulszowej, lumbagu. Pomocniczo w chorobach górnych dróg oddechowych: katarze, bólu gardła, zapaleniu oskrzeli.
Działanie:składniki zawarte w preparacie, takie jak mentol, kamfora, olejek jałowcowy, sosnowy i terpentynowy, działają przeciwbólowo, rozgrzewająco i przeciwzapalnie. Ponadto preparat działa lekko wykrztuśnie, dlatego może być stosowany do nacierania przy nieżytach górnych dróg oddechowych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:zewnętrznie, zazwyczaj wciera się maść w obolałe miejsca 1-3 razy dziennie lub naciera się maścią klatkę piersiową.
Skutki uboczne:podrażnienie, zaczerwienienie lub wysypka skórna.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.