Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:LUMBOLIN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Lumbolin - maść.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwzakrzepowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. - PL
Zalecany:w bólach mięśniowych i stawowych, w zapaleniu korzonków nerwowych, lumbagu, naciągnięciu ścięgien.
Działanie:heparyna - hamuje proces krzepnięcia krwi i działa przeciwzapalnie; lek zawiera dodatek estru kwasu salicylowego o silnym działaniu przeciwzapalnym oraz estru kwasu nikotynowego o działaniu rozszerzającym naczynia krwionośne, poprawiającym krążenie miejscowe i ułatwiającym wchłanianie składników maści przez skórę. Maść powoduje zaczerwienienie i ocieplenie skóry, zmniejsza bóle narządów ruchu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki. Leku nie stosuje się na duże powierzchnie skóry, ani na skórę zmienioną chorobowo, np. w ciężkich uszkodzeniach skóry, takich jak oparzenia, owrzodzenia podudzi itp. Należy chronić oczy i błony śluzowe przed zetknięciem z maścią.
Dawkowanie:zewnętrznie, miejscowo, maść wcierać w skórę 2-3 razy dziennie.
Skutki uboczne:u osób nadwrażliwych na składniki leku może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.