Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MAŚĆ KAMFOROWA
Nazwa polska:KAMFORA
Nazwa międzynarodowa:Camphorum
Nazwa angielska:CAMPHOR
Postać:Maść kamforowa - maść 10%.
Wizytówka:Maść rozgrzewająca, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:w gośćcu stawowym, w zapaleniu pochewek ścięgnistych lub mięśni, w nerwobólach, w odmrożeniach I stopnia.
Działanie:kamfora drażni skórę, powoduje jej zaczerwienienie na skutek rozszerzenia najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych, łatwo przenika przez naskórek i częściowo poraża zakończenia nerwów czuciowych, co wywołuje efekt przeciwbólowy. Ma właściwości odkażające. Maść zawiera także wazelinę.
Dawkowanie:zewnętrznie, smarować miejsca obolałe 1-3 razy dziennie.
Skutki uboczne:po wielokrotnym wcieraniu może wystąpić bolesne zapalenie skóry. Pomimo bardzo małej ilości kamfory, która może zostać wchłonięta do organizmu, odnotowano przypadki odruchowego przyspieszenia oddechu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.