Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MAŚĆ Z SALICYLANEM METYLU
Nazwa polska:SALICYLAN METYLU
Nazwa międzynarodowa:Methyli salicylici unguentum
Postać:Maść z salicylanem metylu (Unguentum methyli salicylici) - maść.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwbólowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Bartpol, Lefarm
Zalecany:w bólach stawów w reumatoidalnym zapaleniu stawów, w zmianach zwyrodnieniowych stawów, w bólach stawów w dnie, w bólach pourazowych, z wyjątkiem urazów połączonych z otwartymi zranieniami skóry.
Działanie:salicylan metylowy łatwo wchłania się z powierzchni skóry, wywołuje miejscowe podrażnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lek zawiera także wazelinę i lanolinę.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie na salicylany (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum); w ostrych chorobach nerek. Uwaga: nie można stosować maści na duże powierzchnie skóry.
Dawkowanie:zewnętrznie - nacierać niewielką ilością maści obolałe miejsca aż do wchłonięcia preparatu, natarte miejsca nakryć flanelą. Lek należy przechowywać w lodówce.
Skutki uboczne:niekiedy wywołuje nadmierne podrażnienie i zaczerwienienie skóry, stosowana na zbyt duże powierzchnie skóry może spowodować zatrucie, szczególnie u dzieci, np. może wystąpić uszkodzenie słuchu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.