Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MOBILAT
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Mobilat - maść, żel.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwbólowy do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Sankyo Pharma GmbH
Wytwórca:Sankyo Pharma GmbH - D
Zalecany:preparat w postaci maści stosuje się w leczeniu stanów pourazowych i zapalnych, także w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych. Zalecany jest również jako lek pomocniczy do zewnętrznego leczenia zapaleń stawów w chorobach reumatycznych. Preparat w postaci żelu stosuje się do leczenia urazów stawów i krwiaków, bólów związanych z ruchem, w stanach przeciążeń mięśni i ścięgien.
Działanie:zawarty w preparacie wyciąg z kory nadnerczy (zawierający kortykosteroidy) wywiera silne działanie przeciwzapalne oraz - wpływając na przepuszczalność naczyń włosowatych - przeciwwysiękowe, nie dopuszczając do tworzenia się obrzęków. Kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz ułatwia przenikanie składników preparatu w głąb tkanek. Polisiarczan mukopolisacharydowy (heparynoid) działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, pobudza odnowę tkanek i usprawnia przepływ krwi w miejscu zastosowania.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; nie stosuje się preparatu w trakcie ospy wietrznej, do zwalczania odczynów skóry powstałych w wyniku szczepień, w zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych skóry. Nie należy dopuszczać do kontaktu ze skórą uszkodzoną, skórą ze zmianami wypryskowymi, otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi. Kobietom w czasie ciąży i karmienia piersią, niemowlętom, małym dzieciom oraz chorym cierpiącym na niewydolność nerek nie należy podawać preparatu bez konsultacji z lekarzem, zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni zmienionych chorobowo. Kobiety karmiące nie mogą używać leku w okolicach piersi.
Współdziałanie:zawarty w preparacie kwas salicylowy może spotęgować wchłanianie innych preparatów stosowanych miejscowo. Duże dawki leku mogą doprowadzić do zwiększenia toksycznego działania metotreksatu (Methotrexat, Trexan) i - obniżającego poziom cukru we krwi - działania sulfonylomocznika (np. Diabetol, Euclamin).
Dawkowanie:zewnętrznie, w zależności od wielkości zmiany 5-15 cm maści lub żelu wmasowywać delikatnie w skórę 1-3 razy dziennie. Preparat w postaci maści można zastosować również pod opatrunkiem (nie dotyczy to żelu, ze względu na zawarty w nim alkohol). Stosowanie żelu można łączyć z zabiegami fizykoterapeutycznymi. W przypadku dłuższego leczenia dużych powierzchni zmienionych chorobowo, należy zasięgnąć porady lekarza.
Skutki uboczne:u osób uczulonych na składniki leku może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.