Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NEO-CAPSIDERM
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Neo-Capsiderm - maść.
Wizytówka:Lek przeciwko bólom pochodzenia nerwowego i mięśniowego, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:w bólach mięśniowych, bólach stawowych (także gośćcowych) oraz w nerwobólach, zapaleniu nerwu kulszowego, bólach spowodowanych naderwaniem ścięgna lub przyczepu mięśnia.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: kapsaicyny, kamfory, olejku terpentynowego i eukaliptusowego. Podstawowy składnik, kapsaicyna działa drażniąco na zakończenia nerwów czuciowych w skórze, co wywołuje uczucie pieczenia, zaczerwienienie oraz rozszerzenie najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych, co z kolei zwiększa wchłanianie olejków eterycznych i kamfory, dzięki czemu lek działa przeciwbólowo, rozgrzewająco i przeciwbakteryjnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:zewnętrznie, 1-2 razy dziennie. Miejsca bolesne należy umyć ciepłą wodą i na wilgotną skórę nałożyć cienką warstwę maści, wcierać aż do wchłonięcia przez skórę. Posmarowane miejsca można pokryć gazą. Uwaga: nie stosować na skórę uszkodzoną ani w sąsiedztwie błon śluzowych.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.