Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:REUMAHERB
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Reumaherb - tabletki powlekane.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwzapalny i przeciwreumatyczny.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:jako preparat wspomagający przy chorobach zwyrodnieniowych narządu ruchu.
Działanie:składniki wchodzące w skład tabletek, takie jak: wyciąg z korzenia diabelskiego pazura, ziela jeżówki, kwiatu wiązówki wykazują działanie przewciwzapalne, przeciwbólowe oraz pobudzają układ odpornościowy organizmu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki oraz na salicylany (np. Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum), podczas ciąży i karmienia piersią; przy gruźlicy, białaczce i innych tzw. chorobach układowych, przy chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, przy kamicy żółciowej można stosować tylko, jeśli zaleci lekarz.
Dawkowanie:doustne, zwykle w bólach ostrych 3 razy dziennie po 2 tabletki, przy schorzeniach przewlekłych 3 razy dziennie po 1 tabletce. Po upływie 3 tygodni leczenie należy przerwać na 7-10 dni, a następnie, w miarę potrzeby, wznowić na kolejne 21 dni, chyba że lekarza zaleci inną terapię.
Skutki uboczne:objawy uczulenia - wówczas należy lek odstawić.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.